Měření

Měřící technika

Konturografy – přístroje na měření kontury povrchu

ConturoMatic CV120 výrobce T&S

cnc obrábění konturograf

Víme, že dobré měření je základem každé práce. Mimo běžné měřící techniky (posuvná měřidla, kalibry, mikrometry a podobné) máme k dispozici vlastní konturograf firmy T&S pro vyhodnocování profilu obrobku. Tam kde je výhodnější bezdotykové měření používáme optické měření přístrojem Visual 250. Oba přístroje se vzájemně výborně doplňují a umožňují provádět měření optimálním způsobem pro výrobek. V daném měřícím rozsahu umožňují přesné měření rovinných tvarů, oblouků, úhlů a odchylek. konturograf CV-120

Máme také hroty, které pokryjí širokou škálu měření obrobků dle požadavků zákazníka. K dispozici jsou jak hroty pro měření v malých průměrech v dírách (viz foto níže), tak hrot k povrchovému snímání s rozsahem až 30mm. Kvalitní vyhodnocovací software umožňuje jednotlivá měření napojit a tím výrazně prodlouží měřenou délku.

Konturograf Mahr

Konturograf je měřicí přístroj sloužící k měření tvarových odchylek a k geometrickému zkoumání součástí. Mahr je jedním z předních výrobců měřicích přístrojů a nabízí širokou škálu konturografů různých velikostí a výkonů. Jsou vhodné pro měření nejrůznějších součástí, včetně složitých a velkých. Konturografy Mahr jsou vybaveny různými funkcemi, jako jsou například automatické měření, digitalizace měřených dat, analýza tvaru a rozměrů, a další.

MahrSurf CD 120 je multifunkční přístroj pro měření geometrických charakteristik povrchů, včetně drsnosti. Dokáže měřit a vyhodnocovat profily vlnitosti, rovnosti, rádiusy, úhly a další.Optické měření

Měřící mikroskop Visual 250

Optické měření – TESASCAN 25

Toto optické měření umožňuje rychle a efektivně měřit díly do průměru 25mm a délky 80mm. TESA scan 25 je měřící přístroj určený pro měření vnitřních a vnějších rozměrů objektů. Přístroj využívá optického snímání s vysokým rozlišením a umožňuje měřit rozměry v milimetrech s přesností na tisíciny milimetru. Tento přístroj je schopen měřit délky, průměry, výšky, rovinnost, kruhovost, koncentričnost různých objektů a další, jako jsou válcové díly, destičky, součástky, nástroje a další. Přesnost měření je v řádu mikrometrů a závisí na nastavení přístroje. TESA Scan 25 je také vybaven funkcemi jako jsou automatické měření a rozpoznávání tvarů.

Translate »